Fitness

  • kdy: pondělí, čtvrtek (15:30-16:30)
  • kde: tělocvična, posilovna, Slovanský sál
  • kdo: Mgr. Gabriela Vojáčková, Minaříková Veronika

Vítám tě na stránce kroužku Fitness!

Dvakrát týdně vedu tento cvičební kroužek, kde se zaměřuji zejména na rozvoj kondice, síly a vytrvalosti. Najčastěji k tomu využívám metodu kruhového tréninku a kombinuji kondiční cvičení s posilováním.

Zde Vám chci zprostředkovat moje vlastní videa, která jsem natočila.

Pro koho jsou videa určena?

Pro Vás, kteří s námi nemůžete chodit cvičit, chcete začít cvičit, nebo jste zmeškali trénink a chcete si jej něčím nahradit. Videa jsou určená pro začátečníky, ale postupně přibývají na náročnosti.

Jak často cvičit?

            Videa jsem natáčela za účelem doplnění tréninků pro účastníky mého kroužku. Pokud chcete začít cvičit za účelem redukce hmotnosti a jste úplný začátečník, zde vkládám ukázkový měsíční plán.

Měsíční plán pro redukci hmotnosti
cvičení 3x v týdnu
1. týden video 1. 3x
2. týden video 2. 3x
3. týden 1x video 1. 2x video 3.
4. týden 2x video 2. 1x video 3.

Proč je dobré cvičit jedno video víckrát?

            Postupem času se cviky naučíte a můžete se soustředit více na sebe, než na mě a víc si to užít.

Vkládám sem i základní informace, podle kterých se při cvičení řídím. Videa jsou rozdělena do tři části:

  1. ROZEHŘÁTÍ, ROZCVIČENÍ

Zahřátí svalů a připravení těla na pohyb je velmi důležité. Rozcvičením se nastartuje srdečně-cévní systém, aktivuje se nervosvalový systém a zvýší se kapacita plic. Nemůžeme začít protahovat svaly, pokud nejsou zahřáté a prokrvené. Doba trvání by měla být zhruba 8-10 minut. Díky tomu se může předejít úrazu a tělo bude lépe zvládat fyzickou aktivitu a zátěž.

  1. HLAVNÍ ČÁST
  2. UKLIDNĚNÍ, PROTAŽENÍ

Strečink po cvičení by měl být okamžikem zklidnění a zpomalení. Svaly protahujeme pomalu, do krajní polohy, ne přes bolest. Rozvíjí se tím flexibilita, zlepšuje se kloubní pohyblivost, odstraňuje se svalové napětí a předchází se tím bolesti a ztuhlosti svalů po cvičení. Díky strečinku se urychlí proces regenerace. Zlepšení krevního oběhu, uvolňuje od stresu, zlepšuje svalovou koordinaci a napomáhá kvalitnějšímu spánku.


Kardio cvičení

Tato pohybová a vytrvalostní aktivita, při které se zvyšuje srdeční tep, má velmi pozitivní důsledky na naše tělo. Při cvičení spalujeme přebytečné kalorie, a proto je velmi oblíbeným způsobem hubnutí. Zóna pro zlepšení kardio vaskulárního systému by se měla pohybovat mezi 70 - 80 % maxima po dobu min. cca 30 min. Díky tréninku v této zóně příznivě ovlivníte svoji kondici a zpevníte vaše vytrvalostní a dýchací svalstvo.

Video 1. Kardio cvičení pro začátečníky

Video 2. Kardio cvičení pro začátečníky 2


Cvičení s vlastní váhou těla

Cvičení s vlastní vahou těla by měl být základ všech, kteří chtějí začít zpevňovat či tvarovat postavu, posilovat, ale i hubnout. Cvičení zlepšuje stabilitu a pohybovou koordinaci. Díky cvičení s vlastní váhou těla získá naše tělo sílu, flexibilitu, rovnováhu a vytrvalost.

Video 3. Posilování s vlastní váhou

kardio cvičení pro začátečníky 1


kardio cvičení pro začátečníky 2


posilování s vlastní vahou