Pěvecký sbor SGV

ZPĚT na seznam kroužků


Sbor již spolupracoval s těmito významnými umělci: Tarjou Turunen, Vojtěchem Dykem, Václavem Neckářem, Danem Bártou, skupinou Chinaski, Marií Rottrovou, Hradišťanem, MFO, FBM, FHK. Koncertoval v Chorvatsku, Slovensku, Anglii, Itálií, Polsku. Každoročně je přenášen v přímém přenosu ČT a TV NOE. V letošním školnim roce nás čeká zpěv u sv. Petra ve Vatikánu, v parlamentu EU (Strasbourg), festival na Slovensku atd.
Vlastní stránky sboru naleznete zde: http://sbor.sgv.cz

Úspěchy a jiné:

Účast třetího ročníku Deutsch-Tschechischen Jugendchorwoche, kde společně s německým sborem z Bad Mergentheimu nacvičil a provedl celkem dvě velká koncertní vystoupení v Mariánských Lázních a v premonstrátském klášteře Teplá.
Na velkomoravském koncertě ve Starém Městě, kde účinkoval spolu s dalšími umělci jako například Hradišťan a Jiří Stivín, za osobní účasti hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka, kdy zaznělo v podání pěveckého sboru SGV a Slováckého komorního orchestru jeho slavné Ave Maria.
Zpěv české státní hymny ve Vladislavském sále pražského hradu při příležitosti státního svátku ČR 28. října za účasti prezidenta ČR, většiny ústavních činitelů obou komor parlamentu a vlády ČR – celkem zpívalo 100 zpěváků. V předvečer státního svátku se ještě podařilo uskutečnit samostatný koncert v kostele sv. Ignáce z Loyoly na Karlově náměstí v Praze.
Každoročně pořádá Festival duchovní hudby, kterých se účastní spřátelené pěvecké sbory z Arcibiskupského gymnázia Kroměříž, Cyrilometodějského gymnázia a střední odborné školy pedagogické Brno, Piaristického gymnázia z Trenčína, Katolické školy St Richard Reynolds z Velké Británie a gymnázia Bohuslava Balbína z Hradce Králové.
Natočili jsme pro Českou televizi vánoční pořad: Magický kruh vánoc, který se vysílal na vánoce.
Ve spolupráci Hradišťanu a Slováckého komorního orchestru se uskutečnil Svatoštěpánský koncert na Velehradě, kde zazpíval sbor s Hradišťanem před plně zaplněnou basilikou.
Další samostatné koncerty v těchto místech: Buchlovice, Prostějov, Veselí nad Moravou, Kunovice a Uherský Ostroh, Vnorovy …
Získání zlaté medaile v krajském kole soutěže Opava cantat v Brně.
Zahraničním turné byla návštěva Krakova, jako pozvánka na Světové dny mládeže se Svatým otcem Františkem. Koncert proběhl v Krakově v kostele Przemienienia Pańskiego u piaristů (blízko hlavního náměstí).
Koncert pro KDU na Velehradě za účasti ministra kultury Daniela Hermana, který po koncertě zpěvákům upřímně blahopřál k vynikajícímu výkonu.
Dny slovanské kultury pod záštitou prezidenta ČR, velvyslanců Slovenska a Slovinska, předsedů parlamentu a senátu ČR, premiéra ČR, hejtmana, a ministryně školství.
Koncert lidí dobré vůle, kde jsme zpívali společně s Jiřím Suchým píseň: Nashledanou, s Hradišťanem: Sluneční píseň a s Filharmonií Bohuslava Martinů – Blahoslavení – hymna SDM za řízení dirigenta Stanislava Vavřínka,
Koncelebrovanou mši sv. k výročí sv. Cyrila a Metoděje 5. července, kde byla provedena Poutní mše od Františka Macka za účasti Komorního orchestru Velehrad se sólisty ND Praha, za účasti otce kardinála, biskupy, kněžími ČR a odhadem 25.000 poutníků.
A mnohé další …